Sahibinden Satılık Platform

Sahibinden Satılık Platform

Sahibinden Satılık Platform

Sahibinden Satılık Platform

Sahibinden Satılık Platformlar

Sahibinden satılık platform çeşitlerimiz elektrikli ve dizel olmak üzere; makaslı platform, eklemli platform, dikey platform ve teleskopik platform olmak üzere 4 çeşittir

Günlük hayatta birçok alanda karşımıza çıkan manliftlere sahip olmanın en kolay ve en ekonomik yolu 2.el platform tercih etmektir çünkü 2.el platform modelleri sıfırlara nazaran çok daha uygun fiyatlıdırlar.

Güvenilir bir firmadan alım yaptığınız taktirde rahatlıkla ihtiyacınızı karşılayabilir, ekonomik biçimde işlerinizi halledebilirsiniz.

Platformlar pek çok çalışma alanında onlarca amaçta kullanılabilen makinalardır. Yükseltici, menlift, makaslı yükseltici, makaslı platform gibi isimlerle de anılıyor olmakla birlikte kast edilen tamamıyla aynı iş makinalarıdır.

Satılık platform ürünleri en temelinde çıkılması zor ve yüksel yerlere personellerin güvenle çıkmasını sağlamaktadır. Bu makinalar hem iş güvenliğini arttırır hem de işlerinizi çok daha kolay yapmanızı sağlar. Geniş kullanım alanıyla hem iç hem dış mekanlarda kullanabilmenizi mümkün kılar.

Satılık platform fiyatları çeşitli detaylara göre değişir. Fiyat değişimlerinin nedenlerinden birisi de manlift modelleridir ve bu modeller kullanım alanlarına göre alternatif sağlamaktadırlar.

Sahibinden Satılık Makaslı platformlar maksimum yüksekliklere çıkabilmekte, ileri geri manevra yapabilmektedir. Akülü, dizel gibi seçenekler bulunmakta, dar şasi, geniş şasi gibi farklı şasi seçenekleri yer almaktadır. Yine mini makaslı, kendinden yürüyüşlü çeşitleri mevcuttur.

Sahibinden Satılık Teleskopik platformlar dizel motora sahiptir. Yatay ve uzunlamasına yükselebilirler. Güvenli çalışma ortamları oluşturma açısından avantajlı olup akülü ve dizel seçenekler arasında seçim yapmak da mümkündür.

Sepetli platform modelleri sepetli olup araç üstüne montaj yapılabilir. Firma olarak makaslı platform fiyatları ve çeşitleri ile fark yaratıyoruz. Dingli platform ikinci el konusunda geniş bir alternatif sunuyor, ihtiyaçlarınıza en uygun makinalara sahip olmanızı sağlıyoruz.

 

Platformların Kullanım Alanları

Satılık ikinci el makaslı platform ya da manlift yapılacak işlere göre çeşitlilik göstermektedir. Hem verimliliklerinin fazla olması hem de çeşitlerinin bol olması manliftlere çok geniş bir kullanım alanı yaratmaktadır. Başlıca kullanım alanlarını ise şöyle sıralamak mümkündür:

  • Yüksek alanlarda malzeme montajlamada ya da malzeme sökmede kullanılabilir.
  • Daha yüksek mesafelere platformlar aracılıyla ulaşılabilmektedir.
  • Kimi çalışma alanlarında iş yapacağınız yere ulaşmanızı engellenen bazı engeller olabilir. Platformlar sayesinde bunları rahatlıkla aşabilirsiniz.
  • Yüksek alanlarda çalışmak risklidir. Sahibinden satılık manlift alarak kapalı alanı olan makinaların üzerinde rahatlıkla çalışabilirsiniz. Yükselticilerin oluşturduğu güvenli ortamdan yararlanabilirsiniz.
  • Dış cephelerde cam silme, ısı yalıtım döşeme, boyama gibi işler zahmetli olabilmektedir. Personel yükselticiler sayesinde alışveriş merkezleri, plazalar, binalar ve diğer bütün çok katlı alanların dışında rahatlıkla çalışabilirsiniz.
  • İnşaat işleri, bina temizliği bu tür makinaların en çok kullanıldığı alanlardandır. Aynı zamanda çevresel işlerde de gün geçtikçe manliftlere rağbet yükselmektedir. Ağaç bakımı, ağaç budama gibi işlerde bu tür makinalardan yararlanabilirsiniz.
  • Çatıların tamirinde, dış cephe ve çatı boyamalarında aktif şekilde ikinci el manliftleri kullanabilirsiniz. Dolayısıyla sadece inşaat işlerinde değil, daha birçok alanda da bu makinalar kendilerine yer bulmaktadırlar.

 

Satılık Platform Modelleri

Makaslı platformlar çeşitleri itibariyle günümüzde başta personel taşımacılığı olmak üzere çeşitli alanlarda en çok kullanılan platformlardandır. Fazla yükseklik gerektirmeyen; fakat daha fazla çalışma alanına ve daha fazla ağırlık kaldırma ihtiyacına ihtiyaç duyulduğunda bu platformlar cevap vermektedir.

Makaslı platformlar 3 metreden 20 metreye kadar ulaşabilirler. Çalışma alanlarına göre farklı özelliklerde ve değişik modellerde üretimleri yapılmaktadır. Personel tarafından yeri değiştirilebileceği gibi forklift tarafından da bir yerden başka bir yere götürülerek ilerleyebilirler. Zorlu çalışma şartları altında rahatlıkla kullanabilmek amacıyla tasarlanan bu iş makinaları zor şartlarda maksimum verim sunmayı başarmaktadır.

Eklemli platformlar diğer platformlara nazaran en çok öne çıkan özelliği hareket kabiliyetinin çok daha fazla olmasıdır. Büyük platformlar şantiye tarzı yerlerde zorluk çıkarabilirler. Bu da kaza riskini arttırarak çalışma hızını düşürebilir. Oysa eklemli platform şantiyelerde ve benzeri çalışma sahalarında çok rahat hareket edebilir. Daha güvenli şekilde yüksek noktalara erişebilir. Bu nedenle eklemli platformlar küçük yapıları ve eklem özellikleriyle öne çıkan, küçük kaldırma platformları arasında en popüler olanlardır.

Eklemli platformların çalışma yükseklikleri 12 ila 48 metre arasında değişebilmektedir. 300 kilograma kadar taşıma özellikleri olup bir adet taşıma sepeti vardır. Modeller arasında 10 ton ağırlığa kadar olanlar mevcuttur.

Dikey platformlar çeşitleri itibariyle birçok farklı sektörde kullanılan iş makinalarından birisidir. Fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde, kamu binalarında, havalimanlarında, depolama için kullanılan alanlarda ve çok daha fazlasında bu iş makinaları kendine yer bulmaktadır. Dikey manlift adıyla da anılan makinalar zemin üzerinde dengeli şekilde yürüyebilecek donanımdadır. Sahip oldukları mekanizma ile yüksek alanlarda güvenle çalışma sağlarlar.

Dikey platformların yükseklikleri markaya ve modele göre değişebilmektedir. Ortalama 2 metreye kadar çıkabilmektedir. Benzer şekilde kaldırma kapasiteleri de markalarına ve modellerine göre değişkenlik göstermektedir.

Teleskopik platformlar en çok tercih edilen platformlardan birisidir. Birçok farklı çeşidi bulunur ve farklı iş sahalarında kullanılabilir. 14 metreden 45 metreye kadar kaldırıcı özellikleri olabilmektedir. Bu sayede oldukça yükseğe çıkabilmeye imkân veren teleskopik platformlar istenen her yere erişimi mümkün kılar.

Bu platformlar geniş bir ürün yelpazesi sağladıkları için yapılacak işin boyutuna ve türüne göre seçim yapılabilir. Tercih edilirken en önemli noktalardan birisi ne kadar yükseğe çıkılması gerektiğidir.

 

PLATFORM SATICISI – ADA PLATFORM

Ada Platform Servisi sektörde 7 yılını geride bırakan, çeşitli platform firmalarında teknik deneyim kazanmış Resul Solak tarafından 2020 yılında Tuzla’’da kurulmuş olup; Ağırlıklı olarak İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Düzce bölgelerinde; Haulotte, Dingli, Genie, Snorkel, JLG, Els, Mantal, Sıneboom ve Uprıght markalarının üretimi olan;

Makaslı Platformlar, Eklemli Platformlar, Dikey Platformlar ve Teleskopik Platformlar‘ın hizmetini vermektedir.

Ada Platform Servisi olarak tüm platform markalarının tüm modellerini bilen, en küçük parçalarına kadar değişim veya tamir yapabilen işinde uzmanlaşmış bir firmayız.

Uzmanlık alanımız olan platform teknik servis, platform kiralama, ikinci el platform satışı, platform yedek parça temini ve söküm – takım hizmeti yapıyor; bunun yanı sıra forklift teknik servis, forklift kiralama ve ikinci el forklift satış hizmeti sunuyoruz.

Makinenizin bulunduğu yerde veya İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası servis noktalarımızda makinelerinizi yeniden canlandırıyoruz.

Personel yükseltici platformları baştan söküp toplayabilecek deneyimli ustalarımız ve her türlü teknik kapasiteye sahip atölyelemiz ile ulaşabileceğiniz en hızlı çözüm olduğumuzu iddia ediyoruz.

Platform ve Forklift hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak, bunun yanı sıra diğer hizmetlerimiz olan; kiralama, teknik servis ve yedek parça hizmetleri için Telefon, E-mail, Whatsapp gibi kanallarla ulaşım sağlayabilirsiniz..

Etiketler: , , , , , , ,