Manlift Tamircisi

Manlift Tamircisi

Manlift Tamircisi

Manlift Tamircisi

Manlift tamircisi firmamız tüm platform markalarının bakım ve onarımını büyük bir titizlikle yapabilen işinde uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Manlift, makaslı, eklemli, dikey ve teleskopik bir platformdur. Personelin belirli bir yüksekliğe çıkması gerektiğinde manlift kullanılır. Bu cihaz sayesinde personel, ihtiyacı olan yüksekliğe çıkar ve çalışmalarını buradan rahatlıkla devam ettirebilir.

Yüksek alanlarda çalışma imkanı sunan bu iş aracının güvenli olup olmadığı konusunda soru işaretleri vardır. İş aracı tıpkı diğer iş araçları gibi gerekli güvenlik önlemleri alındığında güvenilirdir. Manlift üzerinde çalışan personelin tecrübe sahibi olması önemlidir. İşyerlerinde kullanılan manlift belirli nedenlere bağlı olarak arızalanabilir veya bakıma ihtiyaç duyabilir.

Manlift kiralama ve manlift yedek parça satışı sunan firmamız hizmet verdiği bölgelerde 7/24 manlift servis hizmeti sunmaktadır.

Ağırlıklı olarak teknik servis hizmetlerimiz şu şekildedir;

 • Manlift teknik onarım
 • Manlift revizyon
 • Manlift yağ bakım
 • Manlift kumanda değişimi
 • Manlift joystick değişimi
 • Manlif akü değişimi
 • Manlif lastik değişimi

Bunların yanı sıra sensörler, switchler, ikaz lambaları, kartlar, anahtarlar, kilitler, saatler, bataryalar, kapaklar, röleler, motorlar ve şalterler atölyemizde onarım ve değişimini yaptığımız manlift servis hizmetlerimizdendir.

 

Manlift Tamiri ve Revizyonu

Manlift farklı kullanım alanlarına sahiptir. Personeller yüksek yerlerde daha güvenli ve verimli çalışabilmek için manlift kullanır. Fakat bazı durumlarda kullanılan manlift arızalanabilir. Manlift servis adresi olarak makaslı platformun bulunduğu adrese geliyor, inceleme yaptıktan sonra bakım ve onarım hizmeti veriyoruz. Manlift doğru koşullarda kullanıldığında güvenilirdir. Aynı zamanda doğru koşullarda kullanıldığında verimli sonuç almaya yardımcı olur. Fakat kullanım hatasına bağlı veya uzun süre bakımsız kalmasına bağlı arızalanabilir. Manlift arıza kodları ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir. Tecrübe sahibi ekibimiz gerekli kontrolleri yapar ve onarımı tamamlar.

Kullandığınız manlift belirli aralıklarla bakım ve onarımdan geçmelidir. Eğer manlift bakım düzenli yapılmazsa ilerleyen zamanlarda iş aracında bazı arızalar görülebilir. Parçaların bakımının yapılmaması durumunda parçalar işlevini yerine getiremez. Bu nedenle işyerinde manlift kullanılırken istenilen sonuç alınamaz. Manlift tamiri için tecrübe sahibi ekibimiz hizmet vermektedir. Ekibimiz tam donanımlı bir şekilde adrese gelir. Burada gerekli inceleme yapılır ve ihtiyaç duyulan manlift revizyon işlemi belirlenir. Tamir, bakım ve onarım çalışmaları eksiksiz olarak yapılmaktadır. Tüm işlemler bittiğinde manlift için genel kontrol yapılır, tüm parçaların sorunsuz çalıştığından emin olunur.

 

Tamir ve Revizyon İşlemini Yaptığımız Manliftler

 • Makaslı Manlift Tamiri

Makaslı manliftler çeşitleri itibariyle günümüzde başta personel taşımacılığı olmak üzere çeşitli alanlarda en çok kullanılan platformlardandır. Fazla yükseklik gerektirmeyen; fakat daha fazla çalışma alanına ve daha fazla ağırlık kaldırma ihtiyacına ihtiyaç duyulduğunda bu platformlar cevap vermektedir.

Makaslı platformlar 3 metreden 20 metreye kadar ulaşabilirler. Çalışma alanlarına göre farklı özelliklerde ve değişik modellerde üretimleri yapılmaktadır. Personel tarafından yeri değiştirilebileceği gibi forklift tarafından da bir yerden başka bir yere götürülerek ilerleyebilirler. Zorlu çalışma şartları altında rahatlıkla kullanabilmek amacıyla tasarlanan bu iş makinaları zor şartlarda maksimum verim sunmayı başarmaktadır.

 • Eklemli Manlift Tamiri

Eklemli manliftler diğer platformlara nazaran en çok öne çıkan özelliği hareket kabiliyetinin çok daha fazla olmasıdır. Büyük platformlar şantiye tarzı yerlerde zorluk çıkarabilirler. Bu da kaza riskini arttırarak çalışma hızını düşürebilir. Oysa eklemli platform şantiyelerde ve benzeri çalışma sahalarında çok rahat hareket edebilir. Daha güvenli şekilde yüksek noktalara erişebilir. Bu nedenle eklemli platformlar küçük yapıları ve eklem özellikleriyle öne çıkan, küçük kaldırma platformları arasında en popüler olanlardır.

Eklemli platformların çalışma yükseklikleri 12 ila 48 metre arasında değişebilmektedir. 300 kilograma kadar taşıma özellikleri olup bir adet taşıma sepeti vardır. Modeller arasında 10 ton ağırlığa kadar olanlar mevcuttur.

 • Dikey Manlift Tamiri

Dikey manliftler çeşitleri itibariyle birçok farklı sektörde kullanılan iş makinalarından birisidir. Fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde, kamu binalarında, havalimanlarında, depolama için kullanılan alanlarda ve çok daha fazlasında bu iş makinaları kendine yer bulmaktadır. Dikey manlift adıyla da anılan makinalar zemin üzerinde dengeli şekilde yürüyebilecek donanımdadır. Sahip oldukları mekanizma ile yüksek alanlarda güvenle çalışma sağlarlar.

Dikey platformların yükseklikleri markaya ve modele göre değişebilmektedir. Ortalama 2 metreye kadar çıkabilmektedir. Benzer şekilde kaldırma kapasiteleri de markalarına ve modellerine göre değişkenlik göstermektedir.

 • Teleskopik Manlift Tamiri

Teleskopik manliftler en çok tercih edilen platformlardan birisidir. Birçok farklı çeşidi bulunur ve farklı iş sahalarında kullanılabilir. 14 metreden 45 metreye kadar kaldırıcı özellikleri olabilmektedir. Bu sayede oldukça yükseğe çıkabilmeye imkân veren teleskopik platformlar istenen her yere erişimi mümkün kılar.

Bu platformlar geniş bir ürün yelpazesi sağladıkları için yapılacak işin boyutuna ve türüne göre seçim yapılabilir. Tercih edilirken en önemli noktalardan birisi ne kadar yükseğe çıkılması gerektiğidir.

 

Bakım  ve Onarımını Yaptığımız Son Manlift

 

Ada Platform Servisi

Ada Platform Servisi sektörde 7 yılını geride bırakan, çeşitli platform firmalarında teknik deneyim kazanmış Resul Solak tarafından 2020 yılında Tuzla / Orhanlı’da kurulmuş olup; Ağırlıklı olarak İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Düzce bölgelerinde; Haulotte, Dingli, Snorkel, JLG, Genie, Els, Mantal, Sıneboom ve Uprıght markalarının üretimi olan; Makaslı PlatformlarEklemli PlatformlarDikey Platformlar ve Teleskopik Platformlar‘ın hizmetini vermektedir.

Ada Platform Servisi olarak tüm platform markalarının tüm modellerini bilen, en küçük parçalarına kadar değişim veya tamir yapabilen işinde uzmanlaşmış bir firmayız. Uzmanlık alanımız olan manlift teknik servis, manlift kiralama, ikinci el manlift satışı, manlift yedek parça temini ve söküm – takım hizmeti yapıyor; bunun yanı sıra forklift teknik servis, forklift kiralama ve ikinci el forklift satış hizmeti sunuyoruz.

Satışı sunduğumuz personel taşıyıcı ürünlerimiz ve diğer hizmetlerimiz olan; manlift teknik servis, manlift kiralama, manlift yedek parça, forklift teknik servis hakkında daha detaylı bilgi almak için TelefonE-mailWhatsapp gibi kanallarla ulaşım sağlayabilirsiniz..

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,