İkinci El Manlift fiyatları

Firmanızın yapısına uygun ikinci el manlift fiyatları almayı düşünüyorsanız fiyatlar tercih edeceğiniz manlift marka modeline ve platform boyutuna göre değişmektedir

Günümüzde farklı alanlarda göze çarpan manlift sıklıkla personel yükseltici olarak karşımıza çıkıyor. İş aracı olarak kullanılan bu platformlar birçok farklı sektörde tercih edilmekle beraber ağırlıklı olarak; İnşaat, AVM, plaza, Açık hava reklamcılığı, Dizi – Film Platformları gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Manlift sayesinde personel, ihtiyacı olan yüksekliğe çıkar ve çalışmalarını buradan rahatlıkla ve güvenli bir şekilde devam ettirebilir. Yüksek alanlarda çalışma imkanı sunan bu iş aracının güvenli olup olmadığı konusunda soru işaretleri vardır. İş aracı tıpkı diğer iş araçları gibi gerekli güvenlik önlemleri alındığında tecrübeli bir personel ile sorunsuz kullanılabilir.

 

Manlift Ne işe Yarar?

Manlift adında anlaşılacağı gibi personel yükseltici demektir. Bu ürün bir asansör yerine kullanılan , dikey bir konveyöre bağlı bir dizi tutamak ve basamak grubundan oluşan ve tipik olarak endüstriyel bir ortamda insanları taşımak için kullanılan kalıcı olarak kurulmuş bir platformdur.

Uzatılabilir bir bomun ucundaki büyük bir kafes, kova veya sepetten oluşan ve işçiler tarafından yüksek yerlere ulaşmak için kullanılan bir taşınabilir ekipman parçasıdır.

Bu platform çıkması güç olan yerlere personellerin güvenle çıkmasını sağlayan yükseltici platformlar olup hem güvenle iş yapmanızı sağlar hem de işlerinizi yeterince kolaylaştırır.

Personel yükseltici platformlar yapılacak işlerin çeşitliliğine göre genelde ikiye ayrılır.

İç mekanda bir çalışma yapılacaksa sessiz olması ve rahatlıkla şarj edilme imkanı olması sebebiyle akülü platformlar tercih edilir.

Dış mekanda bir çalışma yapılacaksa hızlı ve uzun soluklu olması sebebiyle dizel makaslı platformlar yaygın olarak kullanılır.

Peki bu hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bu platformlar tam olarak ne işe yarar, nerelerde kullanılır, bizlere faydaları nelerdir? Bunları birkaç madde ile özetleyelim;

 • Manlifler iç ve dış mekanlarda bulunan malzemelerin sökülmesinde ve montaj işlerinde kullanılır. (Açık hava reklamcılığı)
 • Eğimli ve inişli yokuşlu arazi ortamlarında çalışabilirler ve hassas yaklaşma olanağı sunarlar. (Enerji santralleri bakım onarım)
 • Çok katlı plazaların dış cephelerinden camlarını temizleyebilmek için kullanılır. ( Dış bina temizlikleri)
 • Ağaç budamak, ağaçlarda mahsur kalmış sevimli dostlarımızı kurtarmak için personel yükseltici platformdan destek alınabilir.
 • Binayı sıva yapmak, boyamak ya da çatıları tamir etmek için de kullanılabilir.(İnşaat sektörü)
 • Kolaylıkla taşınabilir yapıları ile dar alanlarda yükseğe ulaşmak istenirse mümkündür.
 • Zamandan tasarruf ettiren, çalışma güvenliği ve rahatlığı veren sistemlerdir.
 • Personel yükselticiler sadece bir iş sektöründe değil pek çok alanda karşımıza çıkan çok amaçlı iş makinelerindendir ve bu özellikleri ile her iş kolunda tercih edilir.

 

İkinci El Manlift fiyatları nedir ?

İkinci El Manlift fiyatları nedir sorusuna en basit cevap markaya – modele, platform çeşidine ve bomun uzunluğuna göre değişmektedir.

Manlift platform boyutları manlift markası ve modeline göre değişmekte olup genellikle kullanım alanına göre 8 ile 25 metre yüksekliğe çıkmaktadır. Personelin çalışma alanının genişlikleri ise genelde 1 m ile 1,5 m aralığındadır.

En çok tercih edilen platformlar; Makaslı PlatformlarEklemli PlatformlarDikey Platformlar ve Teleskopik Platformlar‘dır.

En çok tercih edilen markalar; Haulotte manlift, Dingli manlift, Genie manlift, Snorkel manlift, JLG manlift, Els manlift, Mantall manlift, Sıneboom manlift ve Upright marka manliftlerdir.

En çok tercih edilen yakıtlar ise; Firmaların en çok tercih ettiği açık alanda dizel, kapalı alanda ise elektrikli (akülü) modellerdir.

 

İkinci El Makaslı Manlift Fiyatları

Firmanızın yapısına uygun İkinci el makaslı manlift platformu satın almayı düşünüyorsanız, fiyatlarımız tercih edeceğiniz manlift marka modeline ve manlift platform boyutuna göre değişmekte olup;

 • İkinci El Elektrikli Manlift Fiyatları 100.000 ₺ ile 350.000 ₺ arasında
 • İkinci El Dizel Manlift Fiyatları ise 500.000 ₺ ile 750.000 ₺ arasında değişmektedir.

 


İkinci El Eklemli Manlift Fiyatları

Firmanızın yapısına uygun İkinci el eklemli manlift platformu satın almayı düşünüyorsanız, fiyatlarımız tercih edeceğiniz manlift marka modeline ve manlift platform boyutuna göre değişmekte olup;

 • İkinci el Elektrikli Eklemli Manlift Fiyatları 75.000 ₺ ile 250.000 ₺ arasında
 • İkinci el Dizel Eklemli Manlift Fiyatları ise 300.000 ₺ ile 1.300.000 ₺ arasında değişmektedir.

 


İkinci El Dikey Manlift Fiyatları

Firmanızın yapısına uygun İkinci el dikey manlift platformu satın almayı düşünüyorsanız, fiyatlarımız tercih edeceğiniz manlift marka modeline ve manlift platform boyutuna göre değişmekte olup;

 • İkinci El Elektrikli Dikey Manlift Fiyatları 400.000 ₺ ile 500.000 ₺ arasındadır.

 


İkinci El Teleskopik Manlift Fiyatları

Firmanızın yapısına uygun İkinci el teleskopik manlift platformu satın almayı düşünüyorsanız, fiyatlarımız tercih edeceğiniz manlift marka modeline ve manlift platform boyutuna göre değişmekte olup;

 • İkinci El Dizel Teleskopik Fiyatları ise 5.000.000 ₺ ile 7.000.000 ₺ arasında değişmektedir.

 


Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Ada Platform Servisi sektörde 7 yılını geride bırakan, çeşitli platform firmalarında teknik deneyim kazanmış Resul Solak tarafından 2020 yılında Tuzla / Orhanlı’da kurulmuş olup; Ağırlıklı olarak İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Düzce bölgelerinde; Haulotte, Dingli, Snorkel, JLG, Genie, Els, Mantal, Sıneboom ve Uprıght markalarının üretimi olan; Makaslı PlatformlarEklemli PlatformlarDikey Platformlar ve Teleskopik Platformlar‘ın hizmetini vermektedir.

Ada Platform Servisi olarak tüm platform markalarının tüm modellerini bilen, en küçük parçalarına kadar değişim veya tamir yapabilen işinde uzmanlaşmış bir firmayız. Uzmanlık alanımız olan manlift teknik servis, manlift kiralama, ikinci el manlift satışı, manlift yedek parça temini ve söküm – takım hizmeti yapıyor; bunun yanı sıra forklift teknik servis, forklift kiralama ve ikinci el forklift satış hizmeti sunuyoruz.

Satışı sunduğumuz personel taşıyıcı ürünlerimiz ve diğer hizmetlerimiz olan; manlift teknik servis, manlift kiralama, manlift yedek parça, forklift teknik servis hakkında daha detaylı bilgi almak için TelefonE-mailWhatsapp gibi kanallarla ulaşım sağlayabilirsiniz..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,